Kategoriler

Bar Blender

Profesyonel şef blender markaları birkaçı ise Blendtec, Vitamix, Hamilton Beach, Johny, Kitchenaid, Santos, Waring, Ndustrio, GT, By Kitchen, Remta profesyonel blenderların fiyatları güçlerine ve hazne büyüklüklerine göre değişkenlik gösterir. Bar blender seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalar ile ilgili birkaç püf noktası paylaşacağız.
Bar blender seçilirken nelere dikkat edilmelidir?
Bar blender seçilirken temel görevi buz kırmak olduğu için dikkat edilmesi gereken temel kural bıçaklarının buz kırmak için yeterli olması. İlk etapta çok bıçaklı gibi görülünse de bıçakların ince yapılı olması bir süre sonra buz kırma özelliğini yitireceği anlamına gelir. Blenderın bıçak kalınlığı ne kadar yüksek ise o kadar dayanıklı ve uzun ömürlü olacağı anlamına gelir. Tabi bıçak kalınlığı bıçakların uygun olmasındaki tek kriter değil. Bıçakların kalınlığı uygun ise ikinci bakılması gereken özellik bıçağın hangi malzemeden üretildiğidir. Örneğin uygun kalınlıktaki bir bıçak titanyum malzeme kullanarak bıçağı imal etti ise bıçaklarına uzun süre garanti verir. Bıçaklardan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda blenderın gücüdür. Motor gücü ne kadar tüksek ise blender işlem sırasında o kadar az zorlanır ve ömrü uzun olur. Blenderların ortalam motor güçleri 1000 ile 2500 watt arasında değişmektedir. 
Blender seçiminde dikkat edilecek bir diğer kriterde ses düzeyleridir. Özellikle barlarda müşterilerin hemen önünde ya da yakınında hazırlanan içecekler, blenderların kullanıma sırasında yüksek sesler müşterileri rahatsız eder. Bu sebepten blender seçiminde, eğer blender bar gibi insanlara yakın alanlarda çalıştırılacak ise düşük desibele sahip modeller seçebilirsiniz. Düşük desibele sahip modellerin kapaklarında ekstra yalıtım bulunur. Bunun yanında ses hazneli blenderlar da bulunmaktadır.
Blenderda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da garanti süresi ve teknik servis desteğidir. Özellikle bar gibi mekanlarda kullanılan blenderların arıza anında hızlı bir şekilde onarılıp işleri aksatmaması önemlidir.
Ülkemizde popüler olarak satılan bir çok blender markası bulunmaktadır. Bu markalar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları yukarıda belirttik. Bunlarında dışında kalan özellikler kullanıcılar arasında bazen hiç önemsenmezken bazen de çok önemsenebilir. Bunların dışındaki özelliklerini sizde kendi kriterlerinize göre belirleyin.  

Göster:
Sırala:
Blendtec EZ 600 Blender Özelleştirilebilir Döngüler Bir içecek programına girmek isteyen sad..
1.011,43 TL
Connoisseur 825 (eski adı ile Q-Series), hiç bir zorluğa aldırış etmeden, dayanıklılık ön planda ola..
11.437,50 TL
Blendtec XPRESS™ Intl daha pahalı blender modellerinin güç ve performans özelliklerini bir araya get..
6.637,50 TL
Kapaklıdır (4 kat daha sessiz çalışmasını sağlar) 34 ön programlıdır, programlanabilir. Progra..
11.181,25 TL
Loading...